Hatimoğulları’ndan Emine Şenyaşar’a ziyaret

Eş Genel Başkanımız Tülay Hatimoğulları ve beraberindeki heyet, Adalet Bakanlığı önünde adalet nöbetini sürdüren Emine Şenyaşar’ı ziyaret etti ve onunla birlikte iftar açtı.

İftar öncesi kısa bir açıklama yapan Hatimoğulları, şunları söyledi:

Emine Şenyaşar’ın adalet nöbeti, Adalet Bakanlığı’nın önünde devam ediyor. Anamız oruçlu. Orucunu her akşam burada Adalet Bakanlığı önünde, adaletin tecelli edeceği umuduyla açıyor. Ramazan ayının bütün İslam alemine mübarek olmasını diliyorum ve hakikaten aradığımız adalete vesile olmasını diliyorum. Biraz önce Ferit Şenyaşar vekilimiz de ailenin taleplerini sıraladı. Şenyaşar ailesinin talebi bizim de talebimizdir. Şenyaşar ailesi mağdur edilmiştir. AKP iktidarı tarafından bu cinayete adeta göz yumulmuştur. Burada kolluk kuvvetinin ihmali de söz konusudur. Ardından toplanan belgelerdeki ihmaller de söz konusudur. Mahkemede adeta katledilenleri suçlayan bir karara imza atıldı, katledilenlere ceza verildi. O yüzden annenin adalet nöbeti çok anlamlıdır.

Ailenin talebi, şu an cezaevinde olan ve yaralı olduğu halde gözaltına alınıp tutuklanan ve tedavisi o süreçte de devam eden insanın içeride tutulmamasıdır. Şu anda katiller elini kolunu sallayarak dışarıda. Bunu kabul etmek mümkün değildir. Şenyaşar ailesinin talepleri bizim de talebimizdir. Vicdanı olan bu adalet mücadelesinin yanında olur. Bizler ailemizin talepleri gerçekleşene kadar onların tuttuğu adalet nöbetinin, verdikleri adalet mücadelesinin yanındayız. Hak ve hukuk işleyene kadar bu mücadelenin yanında olacağız. Bugün de anamız iftarını burada açacak ve kendisine biz de Ankara İl Örgütümüzle birlikte eşlik edeceğiz.

22 Mart 2024